Shopping Cart

Dieta w chorobie nowotworowej – BLOG

Witaj na blogu o diecie w chorobie nowotworowej

Odpowiednia dieta w chorobie nowotworowej dobierana jest zgodnie z określonym celem w zależności od etapu choroby:

  • po zachorowaniu ma mieć wzmacniający oraz prozdrowotny charakter,
  • podczas leczenia chemioterapią, gdy organizm nie przyjmuje wszystkich pokarmów, ma to ułatwiać oraz dostarczać potrzebnych i łatwo przyswajalnych produktów żywieniowych,
  • a podczas dochodzenia do zdrowia ma przyśpieszać regenerację organizmu.

Pozwalają na to naturalne środki, które organizm toleruje lepiej niż każdą chemię (leki). Nasz blog przybliży Ci wszystkie te kwestie i pokaże je w sposób przystępny, a jednocześnie profesjonalny.

Produkty pszczele w diecie na raka

Z badań naukowych wynika, że spośród występujących w przyrodzie substancji naturalnych, te rodzime rokują najlepiej. Dotyczy to wszystkich produktów pszczelich: miodu, kitu pszczelego (propolisu), mleczka pszczelego oraz pierzgi.

Spośród wymienionych substancji największe znaczenie ma kit pszczeli. Badania naukowe wykazały, że ma on wspomagający leczenie charakter w następujących nowotworach: glejaku mózgu, czerniaku, białaczce w raku: prostaty, trzustki, okrężnicy, skóry, piersi oraz w nowotworach ginekologicznych. Wysoka jakość nowoczesnych suplementów w diecie na raka – o tym również przeczytasz na naszym blogu. Zachęcamy do lektury.

dieta onkologiczna
Blog
gogler

Dieta antynowotworowa – aspekty hiperglikemii

Leczenie nowotworów obejmuje kompleksowe działania farmakologiczne, psychologiczne, rehabilitacyjne i dietetyczne. Te ostatnie mają na celu przede wszystkim przeciwdziałanie wyniszczeniu organizmu (kacheksji) oraz wzmocnienie go w walce z chorobą. Niewiele miejsca poświęca się jednak w literaturze procesom skojarzonym z żywieniem, które zachodzą bez względu na rodzaj przyjmowanego pokarmu. Wiążą się one ze stężeniem glukozy we krwi i mają duże znaczenie dla diety antynowotworowej – innymi słowy żywienie w czasie zachorowania powinno uwzględniać również poziom glukozy we krwi, która ma znaczenie dla powstawania i rozwoju raka.

Czytaj całość »
dieta antynowotworowa
Blog
gogler

Waga diety w chorobie nowotworowej

Dieta może wpływać na rozwój wielu zachorowań, w tym na raka. Szczególne znaczenie ma w tym zakresie pozbawienie organizmu wielu ważnych składników pokarmowych, czyli mała różnorodność diety. Natomiast poza znaczeniem prewencyjnym, odżywianie się istotne jest również po zachorowaniu i w trakcie leczenia. W 2015 roku profesjonalnie zalecona dieta w chorobie nowotworowej została uznana za element kompleksowych oddziaływań leczących i coraz częściej stanowi rutynową czynność świadczoną Pacjentom onkologicznym. Warto przyjrzeć się w tym obszarze wielu ważnym informacjom.

Czytaj całość »
dieta onkologiczna
Blog
gogler

Dieta w chorobie nowotworowej – chemioprewencja raka jelita

W literaturze naukowej wiele miejsca poświęca się zarówno diecie onkologicznej zmierzającej do prewencji nowotworowej, jak i takiej, która chroni przed negatywnymi skutkami ubocznymi leczenia chemioterapią. Niewątpliwie dieta w chorobie nowotworowej to ważny element wspomagania leczenia, lecz w niektórych typach choroby ma ona szczególne znaczenie. Jest tak niewątpliwie w nowotworach układu pokarmowego, w których przyjmowanie pokarmu sprawia szczególne trudności. Stwierdzono ponadto, iż niektóre czynniki dostarczane organizmowi wraz z dietą mogą zapobiegać rozwojowi raka. Poniżej omówi się jej protektywną rolę na przykładzie raka jelita grubego.

Czytaj całość »
Blog
grzegorz

Miód i propolis w diecie onkologicznej

Wspomaganie sił witalnych organizmu w diecie onkologicznej jest jedną z najważniejszych form wspierania konwencjonalnego leczenia. Wyniszczone zabiegami ciało potrzebuje dodatkowych i łatwo przyswajalnych substancji odżywczych, które będzie tolerowało. Taki charakter ma stosunkowo neutralny miód. Druga, jeszcze ważniejsza zaleta pszczelego produktu, wyłania się, gdy miód zmiesza się z propolisem – również produktem naturalnym, który w badaniach naukowych okazał się hamować wzrost komórek rakowych. Rodzaje miodów stosowanych w diecie na raka Wszystkie miody są zdrowe, a ich konsystencja i brak zapachu sprawia, że przyjmowane są przez chorego nawet przy tymczasowo istniejącym jadłowstręcie. Niektóre z nich mają jednak skład optymalnie dobrany do deficytów

Czytaj całość »
Blog
grzegorz

6 ważnych substancji w diecie antynowotworowej

W chorobie nowotworowej, zwanej rakiem w przypadku jej złośliwej postaci, niezwykle ważne jest odżywianie. Ma ono znaczenie nie tylko pierwotne – pozwalając pacjentowi zachować właściwe mu siły witalne, lecz również wtórne – powinna łagodzić nieprzyjemne objawy leczenia, wzmacniać układ immunologiczny oraz chronić organizm przed wystąpieniem wszelkich dodatkowych dolegliwości. O diecie antynowotworowej można też mówić w kontekście profilaktyki nawrotów w rekonwalescencji chorych. Ogólne zasady diety w chorobach nowotworowych Odżywianie się w okresie leczenia i rekonwalescencji ma ogromne znaczenia dla zdrowienia. Poza tym, że choroba bardzo osłabia, również chemio i radioterapia wywołują wiele przykrych objawów, które wpływają na ogólne funkcjonowanie pacjenta, a

Czytaj całość »
Blog
grzegorz

Lekkostrawna dieta podczas chemioterapii

Chemioterapia niesie ze sobą wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych. Część z nich trzeba przetrwać, niektóre można nieznacznie zredukować, w żadnym jednak przypadku nie ma sposobu na ich uniknięcie. W kontekście odżywiania się odpowiednia dieta podczas i po chemioterapii ma hamować osłabienie organizmu oraz powinna być tak dobrana, by chory ją przyjmował. Skutki chemioterapii na układ trawienny W większości przypadków nie jest to łatwe, a wynika bezpośrednio ze zmian w organizmie spowodowanych podawanymi lekami, które wpływają na: apetyt – znacząco go zmniejszając, zmiany lub utratę smaku – jedzenie może odrzucać, nudności i wymioty – chemioterapia ma właściwości emetogenne, gdyż leki cytotoksyczne uwalniają

Czytaj całość »
Unikalny suplement

certyfikowany przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Darmowa dostawa

produktów na terenie kraju do zakupów powyżej 500 zł

100% Bezpieczne Zakupy

PayU / PayPal / MasterCard / Visa

© Medical Honey 2020

logo-ue