Koszyk

Dieta w chorobie nowotworowej – BLOG

Witaj na blogu o diecie w chorobie nowotworowej

Odpowiednia dieta w chorobie nowotworowej dobierana jest zgodnie z określonym celem w zależności od etapu choroby:

  • po zachorowaniu ma mieć wzmacniający oraz prozdrowotny charakter,
  • podczas leczenia chemioterapią, gdy organizm nie przyjmuje wszystkich pokarmów, ma to ułatwiać oraz dostarczać potrzebnych i łatwo przyswajalnych produktów żywieniowych,
  • a podczas dochodzenia do zdrowia ma przyśpieszać regenerację organizmu.

Pozwalają na to naturalne środki, które organizm toleruje lepiej niż każdą chemię (leki). Nasz blog przybliży Ci wszystkie te kwestie i pokaże je w sposób przystępny, a jednocześnie profesjonalny.

Produkty pszczele w diecie na raka

Z badań naukowych wynika, że spośród występujących w przyrodzie substancji naturalnych, te rodzime rokują najlepiej. Dotyczy to wszystkich produktów pszczelich: miodu, kitu pszczelego (propolisu), mleczka pszczelego oraz pierzgi.

Spośród wymienionych substancji największe znaczenie ma kit pszczeli. Badania naukowe wykazały, że ma on wspomagający leczenie charakter w następujących nowotworach: glejaku mózgu, czerniaku, białaczce w raku: prostaty, trzustki, okrężnicy, skóry, piersi oraz w nowotworach ginekologicznych. Wysoka jakość nowoczesnych suplementów w diecie na raka – o tym również przeczytasz na naszym blogu. Zachęcamy do lektury.

Blog
biuro

Dieta wegetariańska i ograniczenie spożywania mięsa

Ciągle brakuje jednoznacznych danych odnośnie wpływu diety wegetariańskiej na ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. W badaniach epidemiologicznych jedni badacze wskazywali na niższą częstość występowania niektórych typów nowotworów w grupie wegetarian w porównaniu do osób spożywających mięso, inni nie obserwowali tej zależności. Nie ulega natomiast wątpliwości że prawidłowo zbilansowana dieta wegetariańska może przynieść wiele korzyści zdrowotnych – ma znaczenie w zmniejszeniu ryzyka wystąpienia, jak również w leczenia chorób układu krążenia lub cukrzycy typu 2. Wprowadzenie diety wegetariańskiej u pacjenta z chorobą nowotworową może przynieść korzyści zdrowotne, jednak powinno być skonsultowane ze specjalistą aby zapobiec występowaniu niedoborów pokarmowych. W 2015 r. Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (ang.

Czytaj całość »
Dieta przeciwnowotworowa
Blog
biuro

Żywność o działaniu przeciwnowotworowym

W zapobieganiu powstawania i hamowaniu rozwoju nowotworów niezwykle istotne znaczenie ma chemioprewencja, która polega na wykorzystaniu naturalnych lub syntetycznych substancji wykazujących aktywność biologiczną. Największą efektywność tej strategii upatruje się oczywiście w populacji zdrowych osób i osób z grup podwyższonego ryzyka rozwoju choroby nowotworowej a także u osób po zakończonym procesie leczenia, w celu zapobiegania nawrotom choroby.Należy jednak przypuszczać, że powszechne stosowanie składników żywności zapobiegających powstawaniu lub hamujących rozwój nowotworu przyczynia się również zwiększenia efektywności terapii przeciwnowotworowej. Ze względu na wiele zmiennych stanowiących o sposobie żywienia, badania wpływu poszczególnych składników diety na rozwój chorób nowotworowych są często trudne do przeprowadzenia lub

Czytaj całość »
dieta onkologiczna błonnik
Blog
gogler

Błonnik i węglowodany w układaniu diety antynowotworowej

Żywienie w chorobie nowotworowej zyskało już sobie znaczenie czynnika wspomagającego leczenie Pacjentów onkologicznych. Znane są produkty zalecane oraz te, których należy unikać. Do tych pierwszych należy m.in. błonnik, do drugich węglowodany. Przypisuje się im duże znaczenie w diecie antynowotworowej, gdyż błonnik ma anty kancerogenne znaczenie, natomiast glukoza jest podstawowym budulcem komórek nowotworowych. Cukru więc należy unikać, a błonnik spożywać w jak największych ilościach. Rodzi to pewien problem, bo wiele produktów zawierających błonnik posiada w swoim składzie również duże ilości cukru. Można się więc im przyjrzeć i wytypować te, które dostarczają odpowiednie ilości wymienionych składników.

Czytaj całość »
dieta antyrakowa z mlekiem
Blog
gogler

Dieta w chorobie nowotworowej – kilka mitów żywieniowych

Świadomość znaczenia żywienia w chorobie nowotworowej doprowadziła do uznania dietetyki klinicznej za istotny element leczenia Pacjentów onkologicznych. Jednak nie we wszystkich szpitalach dietetycy są zatrudnieni, a nierzadko Pacjenci samodzielnie próbują układać sobie dietę. Jest to skojarzone z faktem, iż w ten sposób walczą czynnie z chorobą. Odżywianie się jest bowiem jednym z elementów, które można kontrolować, a przez wiele osób bierność jest kojarzona z poddaniem się losowi. W takim wypadku, starając się odżywiać zdrowo i wprowadzając do diety w chorobie nowotworowej elementy wspierające terapię raka, należy się zapoznać z mitami na ten temat.

Czytaj całość »
dieta antyrakowa zioła
Blog
gogler

9 faktów na temat diety w chorobie nowotworowej

Odpowiednie żywienie, zarówno w chorobie nowotworowej, jak i podczas leczenia chemio- i radioterapią, to ważny i uznany element kompleksowego leczenia raka. W pierwszym przypadku dieta w chorobie nowotworowej zapobiega wyniszczeniu organizmu i dostarcza mu niezbędnych składników do walki z chorobą. W drugim, podczas zabiegów, jej głównym celem jest przyswajalność, sprawienie, że będzie tak dobrana, iż Pacjent pomimo skutków ubocznych leczenia będzie przyjmował i nie zwracał pokarmu. Ma to szczególne znaczenie odkąd dowiedziono, że niedożywienie, m.in. skojarzone z nieprzyjmowaniem przez organizm jedzenia, jest związane z wysoką śmiertelnością Pacjentów leczonych onkologicznie.

Czytaj całość »
dieta antyrakowa fakty i mity
Blog
gogler

Dieta w chorobie nowotworowej – mity i fakty

Zainteresowanie Pacjentów onkologicznych doborem odpowiedniej diety w chorobie nowotworowej wynika z rosnącej świadomości wpływu prawidłowego żywienia nie tylko na zachorowalność na nowotwory, ale również na wychodzenie z choroby. Odpowiednio dobrana dieta przeciwnowotworowa może bowiem nie tylko wzmocnić organizm, lecz również zahamować wzrost komórek nowotworowych, a także zmniejszyć ryzyko powstawania przerzutów. Nie zaskakuje wobec tego fakt, iż na większości oddziałów onkologicznych porada dietetyka jest już dzisiaj standardem, zaliczanym obok psychoonkologii do elementów kompleksowego leczenia raka.

Czytaj całość »
Unikalny suplement

certyfikowany przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Darmowa dostawa

produktów na terenie kraju do zakupów powyżej 500 zł

100% Bezpieczne Zakupy

PayU / PayPal / MasterCard / Visa