Koszyk

Rada naukowa Medical Honey

M Borawska
prof. zw. dr hab. n. farm.

Maria Halina Borawska

Przewodnicząca Rady Naukowej „Medical Honey”

Farmaceutka, profesor z zakresu bromatologii i farmakologii, specjalista z farmacji aptecznej, wiceprzewodnicząca Komitetu PAN – „Nauki o Żywieniu Człowieka” oraz Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych Oddział w Białymstoku. Prowadziła badania dotyczące peptydów w ośrodkowym układzie nerwowym a od 1991 roku zajmuje się badaniem jakości zdrowotnej żywności; w tym naturalnych produktów pszczelich i ich oddziaływaniem na hodowle komórkowe w interakcji z lekami. Była jednym z głównych organizatorów Podlaskiej Biesiady Miodowej w Kurowie i potem w Tykocinie. Prowadzi wykłady dla studentów farmacji, dietetyki, kosmetologii i analityki medycznej.

Dotychczas opublikowała łącznie 529 prac i komunikatów zjazdowych, książki popularno-naukowe („Smakołyki prosto z ula”, „Wegetarianizm. Zalety i wady”) oraz rozdziały w podręcznikach polskich i zagranicznych. Jest stałym recenzentem czasopism naukowych indeksowanych w bazie Current Contents.

Za osiągnięcia naukowe otrzymała liczne nagrody, m.in. nagrody Sekretarza Naukowego Polskiej Akademii Nauk oraz Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej, a także liczne odznaczenia: Złoty Krzyż Zasługi, Medal im. Ignacego Łukasiewicza „De Pharmacia Bene Meritis”, Złotą Odznakę Polskiego Związku Pszczelarskiego, Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz wyróżnienie społeczne przez Klub Biznesu w Białymstoku za wkład w ochronę zdrowia oraz Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku za wybitne osiągnięcia naukowe oraz promocję produktów naturalnych i żywności regionu podlaskiego.

Medical Honey Sp. z o.o. to firma sektora medycznego zajmująca się wytwarzaniem suplementów diety stosowanych głównie w profilaktyce i kuracji chorób cywilizacyjnych, szczególnie nowotworów.

Podstawowym wyróżnikiem rynkowym, a jednocześnie synonimem i gwarantem najwyższej jakości dostarczanych na rynek produktów, jest ścisła współpraca przedsiębiorstwa z ośrodkami badawczymi uczelni medycznych z kraju i zagranicy, w tym Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku.

Aktualnie głównym partnerem merytorycznym i certyfikującym nasze produkty jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, który prowadzi na zlecenie firmy badania w zakresie skuteczności składników każdej nowej serii Suplementu PPE 1400 na rozrost linii komórek nowotworowych glejaka wielopostaciowego lub linii komórkowej raka jelita grubego.

Odkrywcze wyniki badań przeprowadzonych przez zespół pracowników naukowych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w ramach grantów naukowych Zakładu Bromatologii, są przedmiotem komercjalizacji o przełomowym, w skali światowej, potencjale.

Firma Medical Honey Sp. z o.o. to wiedza i umiejętności skupione w zespole ekspertów. Spółka prowadzona jest przez farmaceutów, których wspiera Rada Naukowa, łącząca autorytety z dziedziny nauki o żywności i żywieniu; szczególnie w odniesieniu do walki z chorobami nowotworowymi. W skład Rady Naukowej wchodzą pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku:

prof. zw. dr hab. Maria Halina Borawska – przewodnicząca Rady Naukowej

Zadania Rady Naukowej koncentrują się na dostarczaniu i promocji wiedzy z zakresu żywności i żywienia w profilaktyce i postępowaniu w chorobach cywilizacyjnych.

Unikalny suplement

certyfikowany przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Darmowa dostawa

produktów na terenie kraju do zakupów powyżej 200 zł

100% Bezpieczne Zakupy

PayU / PayPal / MasterCard / Visa